Kudüs Turları 2024 – 2025 ✅- 750$’den ✅(24.650 TL) Başlayan Avantajlı Fiyatlar

kudüs turu - mescidi aksa turu - kubbetül sahra nerede

Kudüs Turları Fiyatları – 24.650 TL Başlangıç Fiyatı ile

Kudüs Turları 2023 yılında Tahir Tur tarafından belirli aralıklarla düzenlenir. 3 Gece 4 gün olan Kudüs Turları Fiyatları, 2 ve 3 kişilik odalara göredir. Kudüs Turları Fiyatları 2023 yılı için 2 kişilik odada 800 dolar, 3 kişilik odada ise 750 dolardır. Ekonomik fiyat, konforlu konaklama ve bilgili rehberler eşliğinde, 2023 yılında Kudüs Turları’na katılmak için bizimle haftanın her günü iletişime geçebilirsiniz.

Kudüs Tur Fiyatları 2024 – 2025 

Kudüs Tur fiyatlarımız genel olarak 750 – 800 dolar arasında değişmektedir. 3 Gece 4 Gün Kudüs Turları’nda 2 Kişilik Odada kişi başı ücret 750 dolar, 3 Kişilik Odada kişi başı ücret 800 Dolardır. Bazı programlarda ufak miktarlarda fiyat farkları bulunabilir. 

 • 2 Kişilik Oda: 800$ (26.635 TL)
 • 3 Kişilik Oda: 750$ (25.283 TL) 

Kudüs Tur Tarihleri 2024

 • 26-29 Eylül
 • 24 Ekim
 • 31 Ekim
 • 9 Kasım

2024 – 2025 Kudüs Turları Fiyatları 750$’dan Başlayan Kudüs Turları

Kudüs Turları 2024 – Kudüs Turları Fiyatları 2024 
Gidiş Tarihi: 26 Eylül
Dönüş Tarihi: 29 Eylül
2 Kişilik Oda: 800$ (26.310 TL)
3 Kişilik Oda: 750$ (24.660 TL) 
Kudüs Tur Programı Tıklayınız

Kudüs Turları Fiyatları – Kudüs Turları 2024 Fiyatları
kudüs turları 2023 diyanet, kudüs turu 2023 fiyatları , kudüs turları kaç para , kudüs turları talha uğurluel
Gidiş Tarihi: 24 Ekim
Dönüş Tarihi: 27 Ekim
2 Kişilik Oda: 800$ (26.310 TL)
3 Kişilik Oda: 750$ (24.660 TL) 
Kudüs Tur Programı Tıklayınız

Kudüs Tur fiyatları 2024 – Kudüs Turları 2024 – Kudüs Gezisi Fiyatları 
kudüs turları diyanet, kudüs turları talha uğurluel , semerşah kudüs turu fiyatları , kudüs gezisi fiyatları
Gidiş Tarihi: 31 Ekim
Dönüş Tarihi: 3 Kasım
2 Kişilik Oda: 800$ (26.310 TL)
3 Kişilik Oda: 750$ (24.660 TL) 
Kudüs Tur Programı Tıklayınız

Neden Kudüs?

Kudüs Turları, kültür tur programları içerisinde yer almaktadır. Kudüs’ün ziyaret edilme nedenleri arasında dini sebepler de çoğunluktadır. Ancak şehrin tarihi ve kültürel yapısı, dini sebepler dışında da ziyaret edilmesi için birçok sebebi olması nedeniyle bir kültür turu programıdır. Bizler Tahir Tur olarak, ibadet saatlerini öncelikli olarak göz önüne almakta ve programızı buna göre yürütmekteyiz.

Aşağıda yer alan bölümde Kudüs’ün hem dini hem de diğer yönlerden ziyaret edilme nedenlerini ve Kudüs’ü önemli ve görülmeye değer yapan özelliklerini görebilirsiniz.

 1. Dini önemi: Ülkemizden Kudüs’e yapılan yolculukların büyük bir kısmı, dini önemi nedeniyle gerçekleşir.  Kudüs, üç büyük dinin kutsal mekanlarına ev sahipliği yapar ve bu nedenle hacılar ve dini ziyaretçiler için önemli bir ziyaret noktasıdır. Yahudiler için Kotel (Ağlama Duvarı), Hristiyanlar için Kutsal Kabir Kilisesi ve Müslümanlar için Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs-Sahra bu mekanlar arasındadır. Kudüs ayrıca dinimizin ilk kıblesi olması nedeniyle birçok kişi tarafından merak edilmektedir.
 2. Tarihi ve kültürel zenginlik: Kudüs’ün tarihi, M.Ö. 3000 yılına kadar uzanır ve şehir, sürekli el değiştiren ve etkileşim içinde olan farklı kültürlerin merkezinde yer alır. Bu tarih boyunca şehirde inşa edilmiş olan kaleler, camiler, kiliseler ve diğer tarihi yapılar, ziyaretçilere eşsiz bir kültürel deneyim sunar. Dini öneminin yanı sıra Kudüs’ün tarihi de ülkemizden ve dünyadan pek çok insanın ilgisini çekmektedir.
 3. Arkeolojik önem: Kudüs, arkeolojik keşifler ve kazılar için büyük öneme sahip bir şehirdir. Sürekli yapılan kazılar sayesinde şehrin tarihine ve eski uygarlıklara dair pek çok bilgi ortaya çıkarılır.
 4. Eğitim ve öğrenme: Kudüs, dini ve tarihi olaylara tanıklık etmiş bir şehir olduğu için öğrenciler, araştırmacılar ve tarih meraklıları için öğrenme ve eğitim amacıyla ziyaret edilir.
 5. Turistik değeri: Kudüs, özellikle Eski Şehir bölgesinde yer alan dar sokakları, renkli pazarları ve dini mekanlarıyla turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Ziyaretçiler, şehrin atmosferini yaşayarak ve yöresel lezzetleri tatmak için Kudüs’ü ziyaret ederler.

Kudüs Tur Programı

Kudüs Tur Programımız 3 gece 4 gün olarak ilerlemektedir.

Kudüs Turu 1. Gün: İstanbul – Tel Aviv- Kudüs

Tur programında ilk olarak Türkiyenin dört bir yanından gelen yolcularımız İstanbul Havalimanı’nda bir araya gelir. Bagaj ve bilet işlemleri yapılır. Uçak hareket saati beklenir ve Tel- Aviv havaalanı’na varış gerçekleşir. Tel Aviv’de havaalanında işlemlerin yapılmasının ardından Kudüs şehrine yolculuk başlar. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuk sonrasında Kudüs’e varmış oluruz ve sonrasında değerli yolcularımız otele yerleşir. Vakit namazları Mescidi Aksa’da kılınmaktadır. Akşam yemeği otelde yenir.

Kudüs Turu 2. Gün:

Tur programızın ikinci günü sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilir. Kahvaltı edilir ve sonrasında gezilecek yerlere gitmek için, önceden belirlenen saatte otel lobisinde bir araya gelinir. Ziyaret edilecek ilk yer Zeytin Dağı’dır. Zeytin Dağı,  kuşbakışı şekilde Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı görmek için en güzel yerdir. Ziyaret edilen yerlerin tarihi ve önemi hakkında tur rehberimiz sizleri bilgilendirir.  Daha sonra, aşağıda  ismi geçen mekanlar ziyaret edilir:

 • Hz. İsa’nın göğe yükseldiğine inanılan alan,
 • Rabiatül Adeviyye
 • Selman-ı Farisi (Sahabi) türbeleri
 • Hz. Meryem, anne ve babasının mezarının olduğu düşünülen kilise,
 • Hz. Davud türbesi
 • Yukarıda belirtilen yerler gezildilkten sonra öğle namazı Mescid-i Aksa’da kılınmaktadır. Öğle namazı eda edildikten sonra, devamında;
 • Kubbetüs Sahra,
 • Muallak Taşı (Hz. Muhammed’in, Miraç gecesinde göğe yükseldiği yer)
 • Kıble Mescidi
 • Mervan Mescidi
 • Burak Mescidi (Miraç Gecesi’nde Peygamberimizi Mekke’den Kudüs’e getiren Burak isimli bineği bağlamış olduğu yer) 
 • Burak (Ağlama) Duvarı 
 • Tarihi Kıyamet kilisesi,
 • Hz. Ömer Camii 

Son olarak eski Kudüs Çarşıları gezilir. Eğer yeteri kadar zaman kalmışsa, Kudüs Çarşısında da gezilir. Otele dönüş ve akşam yemeği ile gün tamamlanır.

Kudüs Turu 3. Gün:

Sabah namazı, isteyenler için Mescid-i Aksa’da kılınır. Kahvaltı sonrası, öncelikle el-Halil şehrine gidilir. Burada Harem-i İbrahimi ve peygamberlerin kabirleri ziyaret edilir. Ardından, Hz. Yunus’un kabri olan Halhul kasabasına gidilir.

Sonrasında Lut Gölü’ne (Ölüdeniz) doğru hareket edilir. Bu eşsiz manzarada, Lut kavminin yaşadığı bölgeyi görebilirsiniz. Eriha şehrine gidilerek, dünyanın en eski şehirlerinden biri gezilir ve alışveriş molası verilir.

Alışveriş molasının ardından Hz. Musa’nın mezarına gidilir ve Külliye ziyaret edilir. Yaklaşık 20 dakikalık yolculukla Külliye’ye ulaşılır ve gezilir.

Ziyaretler tamamlandıktan sonra otelde akşam yemeği yenir ve Kudüs Turu’nun 3. günü sona erer.

Kudüs Turu 4. Gün: Kudüs – İstanbul

 1. Gün Kudüs Turu’nun son günüdür. İsteyenler sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilir. Kahvaltı otelde yapılır ve odalar öğlene kadar boşaltılır. Eşyalar otel lobisine bırakılır. Öğle/Cuma namazı Mescid-i Aksa’da kılınır.

Daha sonra Tel Aviv’e gidilir. Eğer zaman yeterliyse, Mahmudiye Camii, Bahriye Camii, Osmanlı valilik binaları ve Saat Kulesi gibi Osmanlı eserleri ziyaret edilir; rehberler bilgi verir. Son gezinin ardından Tel Aviv Havalimanı’na gidilir. (Uçuştan 3 saat önce havaalanında olunmalıdır.)

İstanbul Havalimanı’na varışla Kudüs Turu sona erer.

Kudüs Şehrinin Tarihine Kısa Bir Bakış

Kudüs, 3 büyük din ve dolayısıyla dinimiz İslam için de büyük öneme sahip olan bir şehirdir. İslam’ın kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de “İsra ve Mirac” adlı mucizevi olayla anılan Kudüs, İslam dünyası için önemli bir merkezdir.

Kudüs, ilk Kıblemiz olması nedeniyle dinimiz için ayrı bir kıymeti vardır. İslamiyetin ilk dönemlerinde Müslümanlar, Kâbe’ye yönelerek değil, Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya yönelerek namaz kılarlardı. Hicretten bir yıl sonra, Hz. Muhammed’in vahiy yoluyla aldığı emirle Müslümanlar kıblelerini Kâbe’ye çevirdiler.

قَدْ نَرٰى تَقَلُّبَ وَجْهِكَ فِي السَّمَٓاءِۚ فَلَنُوَلِّيَنَّكَ قِبْلَةً تَرْضٰيهَاࣕ فَوَلِّ وَجْهَكَ شَطْرَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِؕ وَحَيْثُ مَا كُنْتُمْ فَوَلُّوا وُجُوهَكُمْ شَطْرَهُؕ وَاِنَّ الَّذٖينَ اُو۫تُوا الْكِتَابَ لَيَعْلَمُونَ اَنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّهِمْؕ وَمَا اللّٰهُ بِغَافِلٍ عَمَّا يَعْمَلُونَ

﴿١٤٤﴾

 

﴾144﴿

 Biz senin, yüzünü göğe doğru çevirdiğini elbette görüyoruz. İşte şimdi kesin olarak seni memnun olacağın kıbleye döndürüyoruz. Artık yüzünü Mescid-i Harâm tarafına çevir; nerede olursanız olun yüzünüzü o yöne çevirin. Kuşku yok ki kendilerine kitap verilenler bunun rablerinden gelmiş bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah, onların yaptıklarından habersiz değildir.

638 yılında, Müslümanlar Kudüs’ü fethetti ve şehir İslam egemenliğine girdi. Bu dönemde şehirde İslam kültürü ve yapıları gelişti. Özellikle Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs-Sahra gibi önemli İslami yapılar inşa edildi. Bizler de turlarımızda, Mescidi Aksa ve Kubbetüs Sahra başta olmak üzere dini ve tarihi önemi olan bölgeleri ziyaret etmekteyiz.

Haçlılar, 1099 yılında Kudüs’ü ele geçirdiler ve şehir yaklaşık 90 yıl boyunca Hristiyanların kontrolünde kaldı. 1187 yılında, Müslüman komutan Selahaddin Eyyubi Kudüs’ü geri alarak şehrin tekrar İslam kontrolüne geçmesini sağladı.

Sonraki dönemlerde Kudüs, Memlükler ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde de İslam egemenliği altında kaldı. 1917’de I. Dünya Savaşı sırasında İngilizler tarafından alınan Kudüs, 1948’de İsrail Devleti’nin kurulmasıyla beraber modern dönemdeki karmaşık tarihi sürece girdi.

Bugün Kudüs’te özellikle Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs-Sahra, Müslümanlar için büyük öneme sahip olan kutsal mekanlar olarak kabul edilmektedir ve şehir, İslam dünyası için önemli bir dini ve tarihi merkez olarak görülmeye devam etmektedir.

Günümüzde Kudüs, 3 büyük dine inanan dünyanın dört bir yanından misafiri kabul etmektedir. Sizlerde, Tahir Tur’un uygun fiyatlı Kudüs Turları ile dinimiz için büyük öneme ve anlama sahip yerleri, deneyimli rehberlerimiz eşliğinde ziyaret etme fırsatını yakalayabilirsiniz.