Özel Hac Fiyatları – Özel Hac Turları – 6611$ Başlangıç Fiyatıyla

Özel Hac Fiyatları

kurasız hac 2024 - özel hac vizesi

Özel Hac, Hac ibadetini eda etmek isteyen birçok müminin duyduğu veya bildiği bir kavramdır. Özel Hac Turları, kısaca Hac Kurasına katılmaya gerek olmadan Hacca gitmektir. Özel Hac veya diğer adıyla Kurasız Haccın nasıl olduğunu detaylı bir şekilde anlayacağız

Özel Hac Turları 2024

Hacca gitmek için ülkemizde en çok bilinen yöntem Kuralı Hac’dır. Yani Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Hac ön kaydı yaptırıp Hac Kurasında isminizin çıkmasını beklersiniz. Kurada isminiz çıktığında Hac için hak kazanmış olur ve kesin kayıt ve diğer gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra ibadetinizi gerçekleştirirsiniz. Ancak Kura ile ilgili durum şöyledir ki; birkaç yıl gibi kısa bir süre içinde de isminiz çıkabilir, 5- 10 yıl Hac kurasında isminizin çıkmasını da bekleyebilirsiniz. İşte bu bekleme süresi bazı kimseler için tercih edilmez ve hiç beklemeden, istediği o zamanda Hacca gitmek ister. Özel Hac Turları da bu  noktada birçok kişi için çok güzel bir fırsattır.

Özel Hac Fiyatları 2024

Özel Hac Fiyatları’nda 3 farklı programa göre rakamlar değişiklik göstermektedir. İlk olarak, Uzun Kurasız Hac Programı gelir. Bu program Kuralı Hac ile aynı sürededir. 32 Gece Mekke, 3 Gece Medine toplam 35 gece 36 gün olacak şekilde konaklanır. Özel Hac Vizesi gerektiren bu program 22 Mayıs  2024 ’te başlar. Dönüş tarihi ise 25 Haziran 2024’dür. 

Kurasız Hac Fiyatları 2024 - 2024 Hac Fiyatları

hac fiyatlar 2024 - kurasız hac fiyatları - 1 kişilik hac parası ne kadar
 • Gidiş Tarihi: 22 Mayıs 2024
 • Dönüş Tarihi: 25 Haziran 2024
 • 2 Kişilik Oda: 8500 Usd
 • 3 Kişilik Oda: 8000 Usd
 • 4 Kişilik Oda: 7500 Usd

Özel Hac Fiyatları’nda 3 farklı programa göre rakamlar değişiklik göstermektedir. İlk olarak, Uzun Kurasız Hac Programı gelir. Bu program Kuralı Hac ile aynı sürededir. 32 Gece Mekke, 3 Gece Medine toplam 35 gece 36 gün olacak şekilde konaklanır. Özel Hac Vizesi gerektiren bu program 1 Haziran 2023’te başlar. Dönüş tarihi ise 7 Temmuz 2023’tür. Uzun Kurasız Hac için Özel Hac fiyatları’nda 2 Kişilik Oda 11.150 dolar fiyatındadır. 3 Kişilik oda fiyatı 10.150 dolar, 4 kişilik oda fiyatı da 9.150 dolardır. Dolayısıyla Özel Hac Fiyatları 2024 yılı için başlangıç rakamı 9150 dolardır. 

Kısa Kurasız Hac Programı 2024 - Özel Hac Fiyatları

 • Gidiş Tarihi: 11 Haziran 2024
 • Dönüş Tarihi: 25 Haziran 2024
 • 2 Kişilik Oda: 13.500 Usd
 • 3 Kişilik Oda: 12.500Usd
 • 4 Kişilik Oda: 11.500 Usd

Özel Hac Fiyatları içinde yer alan ikinci program Kısa Kurasız Hac’dır. Bu programda Mücamele Hac Vizesi alınır. Bu vize sayesinde, Kuraya girmeye gerek kalmadan Hacca gitmek mümkün olur. Kısa Kurasız Hac Programı 13 gece 14 gündür. 11 Haziran’da başlayan Kurasız Hac için dönüş tarihi yine 25 Haziran’dır. Kısa Kurasız Hac için Özel Hac fiyatları yine 2, 3 ve 4 kişilik oda üzerinden belirlenmiştir. Bu programdaki en düşük Özel Hac fiyatı 11.150 dolardır. Kurasız Hac’da iki program arasında yer alan bu fiyat farkının sebebi vize türünün farklı olmasındandır.

 

Özel Hac Fiyatları - Lüks Hac Programı

 • Gidiş Tarihi: 11 Haziran 2024
 • Dönüş Tarihi: 25 Haziran 2024
 • 2 Kişilik Oda: 24.150 Usd
 • 3 Kişilik Oda: 23.150 Usd

 

2024 Kuralı Hac Fiyatları İçin Tıklayınız

Özel Hac – Kurasız Hac ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Özel Hac kaç gün?

Özel Hac kaç gün sorusu iki farklı cevaba sahiptir. İlk olarak Uzun Kurasız Hac dediğimiz Özel Hac, kuralı Hac ile aynı gündür. 35 Gece 36 Gün olan bu programda başlangıç fiyatı 8000 dolardır. İkinci program ise sayfamızda Kısa Kurasız Hac – Kısa Özel Hac olarak yer almaktadır. Bu program için Özel Hac kaç gün sorusunun cevabı ise 13 gece 14 gündür. 13 gece 14 günlük Özel Hac programında ise başlangıç fiyatı 10.000 dolardır.

Özel Olarak Hacca Gidilir mi?

Bu yazımızın konusunu da oluşturan Özel Hac mümkündür. Özel olarak, Hac kurasına katılmaya gerek kalmadan Hacca gidilebilir.

Kurasız Hac Caiz mi?

Özel veya Kurasız Hac ile ilgili insanların aklına takılan en önemli sorulardan biri caiz olup olmadığıdır. Bu soruya en kısa şekilde “Evet, Kurasız Hac caizdir.” diyelim ve nedenini de açıklayalım.

Bilindiği üzere Kuralı Hac sisteminde her ülke için, nüfusa oranla belirli bir kota belirlenir. Ülke nüfuslarına göre bir kota belirlendiği için, her ülkeden farklı sayıda insan Hacca gitmeye hak kazanır.

Kura sisteminde uzun yıllar beklenebildiği ve Her yıl yeniden birçok insan Hacca başvurduğu için bekleme süresi uzun olabilmektedir.

Kurasız Hac sisteminde ise, Suudi Arabistan’ın ülkeler için belirlediği bu toplam kontenjan dışında ayrı bir kontenjan vardır. Dolayısıyla siz Kurasız olarak Hacca gittiğimizde kimsenin hakkına girmiş veya sırasını almış olmazsınız. Özel Hac vizesi veya Mücamele vizesinin ücretini ödeyerek, caiz bir şekilde Hacca gitmiş olursunuz.

Kurasız Hac Caiz midir? Evet Caizdir. Eğer maddi olarak imkanınız varsa ve sağlık yönünden de bir maniniz yok ise siz de bu yıl Hac ibadetinizi, hiç beklemenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Diyanet Haricinde Hacca Nasıl Gidilir?

Diyanet Haricinde Hacca nasıl gidilir? Özel veya Kurasız Hac programları ile Diyanet haricinde veya Hac kurasına katılmadan Hacca gidebilirsiniz. Ayrıca Hac Kurasında isminiz çıktıysa ve Hac için hak kazandıysanız da, gideceğiniz organizsayon kısmında “Acente Organizasyonu” seçeneğini işaretlerseniz, firmamız ile Hac işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Hacca iki defa girilir mi?

Hac ibadeti, dinimizin beş şartı arasında yer alan ve gerekli şartlar oluştuğunda yapılması zorunlu olan bir ibadettir. Bu nedenle Hacca bir kere gidilmesi, farziyeti yerine getirmek açısından yeterlidir.

Eğer Kuralı olarak Hacca gittiyseniz, tekrar kuraya katılmanız mümkün değildir. Ancak siz yine de tekrar Hacca gitmek istiyorsanız, Özel veya Kurasız Hac imkanını değerlendirebilirsiniz. Alternatif olarak ise Umre ibadetini düşünebilirsiniz. 2023 – 2024 Umre fiyatlarımızı buradan tıklayarak inceleyebilirsiniz.