Makkah Otel – 5 Yıldızlı Mekke Oteli

Makkah Oteline Genel Bakış

Makkah Hilton Hotel, Mekke’nin tam kalbinde, Mescid-i Haram’a bir taş atımı mesafede ve muhteşem bir Kabe manzarasıyla konumlandırılmıştır. Bu prestijli otel, 10.000 kişilik kapasitesi olan, klimalı ve halı kaplı iki ayrı ibadethaneyle misafirlerine manevi bir huzur sunuyor.

Otelin konumu, sadece Mescid-i Haram ve Kabe’ye yakınlığıyla değil, aynı zamanda 8 km uzaklıkta bulunan diğer önemli İslami mekânlara olan yakınlığıyla da öne çıkar.

Makkah Oteli Odaları Özellikleri

Odaları, şehrin, dağların, Kabe’nin veya Mescid-i Haram’ın eşsiz manzaralarıyla bezelidir. Standart odalarında rahatınız için masa ve kanepe bulunurken, süitler daha geniş bir alana sahip olup, ayrı oturma ve yemek bölmeleriyle donatılmıştır. Executive odalar ise özel bir ayrıcalıkla, Executive Lounge erişimiyle öne çıkar.

Olanaklar

Yemek konusunda da Makkah Hilton, misafirlerine geniş bir seçenek yelpazesi sunar. EL Etlalah Restaurant’ta Asya mutfaklarının yanı sıra bölgesel lezzetleri deneyebilir, Al Fayhaa’da Arap mutfaklarının tadına varabilirsiniz. Lagenda ise dünya mutfaklarını ayağınıza getiriyor. Ve günün yorgunluğunda, Caffe Cino’da Arap kahvesi eşliğinde dinlenmek bambaşka bir deneyim olacaktır.

Alışveriş severler için otelde bulunan geniş alışveriş merkezi, 450’nin üzerinde mağaza ve çeşitli yemek noktalarıyla dikkat çeker.